Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 1 людина

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

Дата: 21 листопада 2020 о 15:48, Оновлено 8 березня 2021 о 14:52
Автор: Кибза Н. М.
55 переглядів

Революція Гідності –
Проти кривди і зла,
Проти ницої підлості,
Що із бруду зросла,

Проти вічної бідності
На найглибшому дні...
Революція Гідності –
Проти царства брехні,

День Гідності та Свободи – це не лише про один день, це про людей, їхні принципи, досягнення й досвід, які стосуються майбутнього цілих поколінь. Саме цього дня, 21 листопада, з різницею у дев’ять років, розпочалися дві революції, які змінили долю сучасної України, - Помаранчева революція 2004 року та революція Гідності 2013-2014 років.

Масові протести українських громадян у листопаді та грудні 2004 року та у листопаді 2013 – лютому 2014 років відбувалися у відповідності до Конституції та не суперечили жодній з вказаних статей, адже стаття 39 Конституції України закріплює за народом право на свободу мирних зібрань. Стаття 28 передбачає право громадян України на повагу до гідності, а стаття 34 – право на свободу думки та слова, на вільне вираження поглядів і переконань. Стаття 22 Конституції України зазначає, що права і свободи людини є невичерпними.

Масовий громадянський протест періоду 21 листопада 2013 – 22 лютого 2014 року, який тривав 94 дні і був викликаний незаконними/антиконституційними діями влади називають Революцією Гідності . Епіцентром подій став столичний майдан Незалежності та прилеглі вулиці: Хрещатик, Грушевського, Інститутська. Почалась революція, під євроінтеграційними гаслами, а згодом перетворився на тривалу кампанію громадянської непокори владному режиму Януковича.

Зокрема 29 листопада  мітингувальники  закликали  уряд до відставки та дострокових парламентських виборів,але  влада застосувала силу. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Стало зрозуміло, що країна рухається до  авторитаризму, засадничі принципи якого відчуло на собі українське суспільство: зневага до прав людини, корупція, свавілля правоохоронних органів, репресії проти незгідних. 

Після того як 29 листопада на Євромайдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів, влада застосувала силу. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Стало зрозуміло, що країна рухається до  авторитаризму, засадничі принципи якого відчуло на собі українське суспільство: зневага до прав людини, корупція, свавілля правоохоронних органів, репресії проти незгідних. 

Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими. 18-20 лютого – в найтрагічніші дні Революції, сталися сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок, снайпери вбили понад 70 євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні. 

В ночі на 22 лютого тодішній президент Янукович втік з України. Відбулися позачергові президентські вибори, які засвідчили європейський вектор орієнтації. Україна вдруге отримала шанс для цивілізаційного вибору, демократії, очищення від впливу тоталітарного, людиноненависницького комуністичного минулого.

На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи коштувало Україні багатьох життів патріотів.

І сьогодні, в час змін, нашим святим обов’язком є віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави.

Щоб вшанувати пам'ять про ті події, в школі проведено ряд заходів, а саме:

  • Класними керівниками проведено уроки мужності:« День Гідності та Свободи», "Україна-країна нескорених", "Герої нашого часу" тощо.
  • Бібліотекарем Боднар М.І. підготовлено інформаційну вітрину «Україна: єдина і неділима» та виставку книг
  • Вчителями української мови та літератури та проведено конкурс читців «З любов’ю до України»  (вч.Ковальчук Л.В) та  конкурс творів до Дня Гідності і Свободи (вч.Кость Л.М.)
  • Педагогом-організатором Кибза Н.М. разом з учнівським самоврядуванням  виготовлено інформаційну листівку «Шукаючи Європу, ми знайшли Україну»; організовано перегляд документального фільму «Україна, маски революції» та фотоконкурс «Україна – єдина держава»
  •  Заступником директора з ВР Каменца Н.І. проведено виховний захід «З Україною в серці» та акцію "Запалимо свічки за єдину Україну" з метою вшанування пам'яті загиблих за гідність та свободу в Україні
  • Учні 5 класу створили колаж на тему «Що таке гідність, свобода?» 


          

          

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.